Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve özge gök cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir gök fen dalıdır. Bu fen dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın evetşamlarına doğrultu veren bir meyanç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çhileışmalarında, çeşitli gök cisimlerinin insanoğluın nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar ekseri Burç Yorumları adı altında strüktürlır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet bölgeleri gibi ferdî bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında sahih adımları atmaları sinein tavsiyelerde bulunur ve usul gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini oyun eden ayin burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak önem hileır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları oyun eden evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann sene ortamında ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan çecik şeklinde bir gök haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne derece insanoğluın hayatlarına doğrultu veren bir disiplindir. Zaman dahi insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine kocaman kontak göstermektedirler. Bununla müşterek astrolojinin uygulanması ve tasarrufı dair belli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri yerine getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseri veladet haritası yorumlamak, nefis analizi uygulamak, aşk ve temas astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, keyif astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin avluındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne derece başarılı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en omurga görevlerinden biridir. Kişinin veladet evveliyatına, saatine ve yerine bakılırsa hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin muhakkak bir encam tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi başarılı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı bulunduğunun kızılı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji karşı elan okkalı olgun sahibi olgunlaşmak istiyorsanız, biröte terimle hakkındalaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin sinein Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi sinein kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan star grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet evveliyatına bakılırsa belirlenir ve biröte kişiye bakılırsa nefis ve gelecekteki vakalar karşı olgun verebilir.

  2. Aslan ıtır: Alelumum 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlamış olur sinein kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Doğum haritasında Kamer’ın evetğu burçtur. Kamer ıtır, bir kişinin duygusal yönden ne hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı gibi evetşyalnız şekline gösterge paha.

Burç yorumlaması karşı çok okkalı olgun sahibi olgunlaşmak sinein, astroloji terminolojisine aşina olgunlaşmak önemlidir.

ıstılah Manaı
Doğum haritası Bir kişinin veladet simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum simultane yükselen burçtur. Kişinin kendini dışa vurum ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi karşı olgun verir.
Natal harita Doğum anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin avluındaki vakalar ve nefis özellikleri ile dayalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde hareket ederken bir ayrıksı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin avluındaki etkilere gösterge edebilir.
Retrolar Bir gezegenin doğrultuünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğsorunimlere gösterge edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak azıcık çaba gerektirse bile, sahih bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, encam tahmini ve elan katı çok süje karşı olgun tesviye dair berenarı bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir