Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye kayırıcıış, cihan üzerinde belli başlı alanlarda ülkemizi temsil etmesiyle öne çıdem bir Marifet Adamı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak safi başına öne çıdem en muhteşem miktarda ilaç ciğererik patentinin hak sahibidir. Bu zamana kadar yapmış oldukları buluşlar ve ilaç kolünde çoğu muhteşem adımlarıyla öne çıdem Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çhileışmak istediği alanı büyültmek talip Alkoçlar, ortağı Metehan Yeşil ile alay malay kurmuş oldukları Ar-Ge isimli yetişekın umumi başbuğıdır. Ar-Ge, Teknoloji Ihya Bölgeleri Kanunu’na gereğince insanın selen acıarcığının beraberinde farklı etkenleri birleştirerek tezyit çhileışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak dizgesel bir yapay zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Tek Ar-Ge projesiyle geçmek istemeyen kafaarı valörında ülkesini durmadan temsil fail Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı patent kafavuruları ile de meşhurdur. 143 tane kafavurulmuş ve 280’den şu denli beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların beraberinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca müstacel vüruten vakalarda hızlı sonuç hileınmasını sağlayan testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Kulübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Marifet Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu fen insanının desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle alay malay tekrar bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Vadiında artık asıl bir uzman olmasıyla alay malay kimsenin ayırt edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda muhteşem bir öneme malik olan Alkoçlar, Dünya çapında mevki edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk yol sürülen flavonol glikozit esaslı sürdürmek üzere antiviral birlikteşenin mucididir. Bunun tasdikını ise T.C Besin, Ekincilik ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu birlikteşke tam olarak 21 adet de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise enam beyninde en çok patent kafavurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Marifet Adamı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çhileışmalarla insaniyet tarihine faydasını hiç fire etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı örgüsı sebebiyle hayırlı nöbetlere her yıl imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü gerilar elde etse birlikte katiyen çhileışmalarından vazgeçmemiş durmadan olarak kendisini Marifet dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle dokunmabana terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez alay malay sürdürmek üzere otama yuğrunda vüruttirdiği birlikteşkeleri keşfederek insaniyet tarihine muhteşem bir himmetı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde dayanıklı bilinmese de bazı kibar molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek uçlanmak gerekirse PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz kuvvetlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise takribî olarak 3 Milyon Dolardır. Tek aşina şeylerin üzerinde çhileışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çhileışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çhileışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde kâin birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu ahacık de muvaffakiyetlı olmuştur. Tek kötü (cihet hasiyet) özelliği namevcut bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de henüz sonra ise 25’e yakın ülkede ruhsatnameı alınmıştır. Mecmu çhileışmalarına tam odak çhileışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar sırf Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de birhayli şirketin ortaklık ve müessis kadrosunda mevki almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin Partner Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli başbuğıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve yatırım vasıtayla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli başbuğıdır.
şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Başbuğ Muavinsıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma isimli bir Eczanenin Idare Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve vüruttirdiği onlarca birlikteşkenin beraberinde insanoğluna yarayacak nöbetler üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna yönelik vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle günlük hayatta cihetıkların geçmesi ciğerin belli başlı bir dakikaı beklesek birlikte bazıları lakırtııcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de ciğererisinden palas bir şekilde otama edebilmek ciğerin bu kullanılıyor. üste cinsel nöbetlev bozukluğunu da otama geçirmek ciğerin kullanılmaktadır. Tek bununla kalmamış kızdırmae karşı mukavemetli ve kuvvetlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere malik olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli patent kafavurularının 2000 adetine yakının hak sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı nöbetleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çhileışsalar da Alkoçlar her dakika kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala meşru haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sayesinde uzun süreli kapanmalara ve içtimai yaşamdan münezzeh zaruri ev istirahatlarine sunulan mütebaki cihan toplumlarında birhayli alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir yol kazanmış durumda.

Mevzuyla dayalı görüşünü beyan fail Spektral Holding Idare Yerleşmiş Eşbaşbuğı Erdal Can Alkoçlar bu çağ ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zorunlu olarak artması özellikle zatî enformatik ve teknolojik alet inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce ister ilaç, ister mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, artık dayalı sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz adına örgülabilecek en çın katkı, inovasyonu umumi anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç kolünün önde mevrut adı olarak öne çıkmaktadır. Marifet Adamı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine muhteşem miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna misal çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz adına da muhteşem vürutmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Plasman Ar-Ge Şirketinin müessis ortağıdır ve aynı zamanda başbuğıdır. Ülkemizde mevki alan diğer fen adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok muhteşem bir miktarda farmasötik birlikteneşelendiren patentinin hak sahibi olması ve kafavurusunu ilk yaratıcı nüfus olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı methalimler ve bulduğu molekülleri umumi olarak insanlığın üs fakatçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana alanında çhileışmalarını durmadan hoşgörülületerek durmadan faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birhayli kez Türkiye Senenin Marifet Adamı ödülüne layık görülmüştür. Tek ülkemizde değil yurt dışında kısaca kürevi anlamda da birhayli ödülleri alarak bulduğu farklı önlemların kontralığını almıştır. ılımlığı olan Metehan Yeşil ile alay malay hayırlı nöbetlere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çhileışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz ciğerin yararlı olmasını düşündüğü önlemlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı nöbete yarayacak önlemları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabil bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabil kavramlar birhayli farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken misal faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye kafaladı.

Ülkemizde çalışma gösteren ve bu alanda çhileışmaları kâin Spektral Plasman Bankası Eş Başbuğı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir eklenmiş mesabe yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik alanındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yakın zamanda ülkenin doğusunda mevki alan bir altın sahası ile alay malay kafalatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki yükselmek değnöbetikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir yatırım aracı olarak kalmasını sağlamanın yolunun sabit mesabe veya miktara malik “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Plasman Bankası Başbuğ Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Saf’a bağımlı eroin ruhsatları ile sağlanabileceğine nazarıitibar çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Saf eroin ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak meşru ast örgüsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile dayalı de selen veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni üleş modülü(staking) projemize sürekliî güvence olarak nöbettiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit işletme ruhsatnameını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon avro mesabesinde bir beceri güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Rapor No.ab ve 18.06.2020 yapıt zamanı ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası sürdürmek üzere iki sınai hammadde eroin sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen alfabelı açıklamada inançlerine mevki maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Iyi Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye muhteşem eklenmiş mesabe mizan potansiyeline malik bulunduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve curcunalı yalıtımı vacip olan alanlarda kullanılacak olan malzeme bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘çekicilikını gerçekleştirdiğimiz pomza eroin sahasının ise katıksız malzeme örgüsındaki boşluklar sebebiyle ali derecede ısı ve curcunalı yalıtımı özelliklerine malik. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan ali oranlarda izolasyon sağlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka sunma planları bulunduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili eroin sahalarının orta vadede CRIRSCO kriterlerine makul rezerv tespit raporları düzenlenerek halka sunmaı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada mevki alan ayrıntılara gereğince başkaca, TBY Holding güzeşte ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Sağlık Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir