Jartiyer, Fransızca’dan dilimize geçmiş, diz madunı ya da diz üstü giyilen çorapları tutan elastik şerit ve bantlara verilen isimdir. Ilkin kişi iç giyim ürünü olarak ortaya çıkmıştır. Günümüzde çoğunlukla eş iç giyim ürünü olarak üretilse bile erkekler midein üretilen daha ancak modelleri bile mevcuttur. Vasat Çağ dönemlerinde Avrupalı erkekler çoraplarının dunya kaymasını hapsetmek midein elastik yada deri şeritler kullanırlardı. 16. yüzyıla gelindiğinde küldöken vücudunda bacağın da bir şehvet aracı evetğu ayyaşfedildi. Ve bu birliırdan sonra hanımlar tarafından da kullanılmaya başlandı. Ayrıca unutulmaya beniz tutmuş bir batı geleneğine bakılırsa, düğünden sonra gelinin jartiyeri açıkça ilave ile beya sunulur ve yeni evlilere maddi bindi esenlanırdı. Bir değişik Avrupa geleneğinde ise, gelinin çmideek buketini damadın omuzundan bekârların üzerine güzel fırlatması o dönemlerde jartiyer ile alay malay gerçekleştiriliyordu. Jartiyeri ve buketi yakalayan kırayler cemiyet raksında çiftlere eşlik eylemek zorunda idi. 1960’lı yıllarda tablan biröte kişi dergisinde küldöken vücudunu gösteren fotoğraflarda jüpon, korse, sütyen ve mini etek üzere iç giyim ürünlerinden sonra jartiyer bile taraf almaya başladı ve günümüzde jartiyer, bir çok fantazi iç giyim ürünüyle alay malay kullanılır hale geldi.

En çok yeğleme edilen rengi bir zamanlar bile evetğu üzere beyazdır. Siyah ve pembe üzere renkleri bile akseptans görmektedir. Jartiyerbel bantları her bacakta 2 yada 3 şerit halinde bulunmaktadır. Bu şeritlerin uç kısmında çorapları tutmaya yarayan klips kilitler bulunur. Şerit ve tutucu klipsler muhtemel evetğu kadar safiha olmalı ki, dış kıyafetten belli olmaması ve giyen kişyerinde rahatsız etmemesi gerekir. Moda bölümü bundan sonra jartiyeri yalnızca çıngı olarak satmanın yanında biröte ürünle kombine ederek bayanların zevkine sunmaktadır. Jartiyer modelleri, biröte üretici tarafından saten gecelik, külot-sütyen ekipmanı ve erotik kostümlerin vaz geçilmez bir seksi iç giyim parçbirliı olarak görülmektedir.

Bir zamanlar tabu olarak akseptans edilen fakat derece derece liberalleşmeye güzel revan seks oyuncaklarının satın aldatmaınmasıyla müntesip olarak tabu yıkıntıının sınırlarını tartışmak ve mevzuya duruluk iletmek midein dundakileri okumanızda fayda var.

Seks oyuncağı olarak bileğerlendirilen ürünlerin bazıları kategorileri süresince özellikleri açısından tadil gösterse bile temel başlıkları şunlardır:

Vibratörler
Kayganlaştırıcı ürünler
Dildolar
Anal oyuncaklar
Penis halkaları
Mastürbatörler
Penis kılıfları
Belden rabıtlamalılar
Fetiş ürünler veya BDSM
Fantezi giyim
Tüm seks oyuncakları yalnızca başına veya bir partnerle her yaşfecir sima tarafından çok fakatçlı kullanılabilir olsa da bu gruplar süresince günümüzde ve dünya genelinde en çok satın aldatmaınan sex shop ürünü vibratörlerdir.

Birtakımlarına bakılırsa seks oyuncakları sağlıksız, utanç verici veya çevreye zararlı olarak görülebilirken bazılarına bakılırsa ihtiyaç, hayata renk ulamak midein bir aracı bulunduğunu söyler.

Utanç, kendini verimsiz hissetme duygusu veya mağazada biliş birileri ile karşılaşma tedirginliği seks oyuncaklarını mağazalardan satın almayı sevilmeyen kılan durumlardır.

Çevrimiçi sex shop’lara güne doğrulum bu açıdan önemli ve etkilidir. Çevirimiçi sex shop verişlerinde mahrem evetğu midein satın aldatmaırken kişinin duyduğu utanç azalır.

Bu tabuları yıkmak veya ihlal etmekten eğlence düz tüketicilerde mevcuttur. Bu yüzden sex shop’ların hem çevrimiçi hemde fiziki mağazalarının olması önemlidir.

Utanç tatmak, tabularla sürmek bazı seks oyuncağı verişlerinde hüsranla hatimelanabilir. Ürünü internet sitesindeki görseline göre soldurmak, anlayışlevselliği üzerine marifet edinmeden satın soldurmak, dokusu, boyutu v.s. özelliklerini bilmemek paketi açtığınızda sizi hüsrana uğratabilir.

Bu sebeple sex shop e-tecim siteleri ürünlerin inceliklı resimlerini, videolarını ve meşruhatını çok kupkuru yayınlamalı ve menfilik yaratacak sonuçların önüne geçebilmek midein balaban çaba tüketme etmelidirler. Antrparantez; bundan sonra vüruten teknoloji ile mağazaya gitmeden ürünleri Whatsapp v.b. uygulamalardan yararlanabilirler.

Seksologlar, üretici firmalar, tasarlan makaleler seks oyuncakları üzerinde tabuları yıkmakta faydalı oldukları midein seks shoplardan aldatmaışbilgiş daha kolaylık ve aldırmaz olmaya başladı.

Bir vakitler seks oyuncağı kullananların sapkın evetğu, seks sundurmaında yaşanmış olan sorunların tartışılması, lafşulması utanç duygusunu artırdığı midein ihtiyaç olsada satın aldatmaımlardan korkan bir topluma sahiptir. Oysaki günümüzde bu düşüncelerin teltiklığına yetinme getirmiş toplumumuz ihtiyacı olan seks oyuncaklarını seks shoplardan kolaylıkla alabilmekte ve kullanabilmektedir.

Liberal kültürlerde cinsellikte yaşanmış olan olumsuzluklar sağlık sorunu olarak akseptans edilir, insanlar cinsellik ve sekste hemayar haklara sahiptir. Başka taraftan, muhafazakar kültürlerde; cinsellikteki farklı ihtiyaçlar ahlaki bir sorundur, cinsiyete bakılırsa eşeysel fırsatlardaki eşitsizlik çok yüksektir, eşeysel genlik düzeyi daha düşüktür ve seks, cinsellik olarak akseptans edilmez.

Kadınlar, sex shop verişlerin, fiziki mağazadan ziyade çevrimiçi mağazalardan yapmaktadır. Kadınlar eşeysel hayatlarını renklendirmek, sundurmaına yaşayanlık ulamak, daha yerinde bir orgazm sürmek veya seksi iç çfakatşırları ile cezbedici bir eğin sergilemek midein sex shoplardan aldatmaışbilgiş yaparlar.

Sex shoplar ülkemizde bazı yasalar doğrultusunda salon konumu, ürün lansmanı, müşterilere ulaşımı açısından kurallara sahiptir. Ülkemizde 18 yaş madunı bireylerin sex shoplardan verişi haram olup çevrimiçi sitelerin duhulinde bu uyarı kuruluşlmaktadır.

MaviShop olarak seks oyuncaklarının satışını çevrimiçi ve fiziki salon olarak devam etmekte olup müşterilerinin haklarını bakmak adı şeşnda faaliyetlerine devam etmektedir.

Seks oyuncaklarının teknoloji ile buluşmasından sonra balaban vürutmeler ve eşeysel uyarıların her noktasına dokunabilen oyuncakların üretildiğini görünce, acaba dünyayı elemi geçirecekler niteleyerek korktuğum güzel olsa da onlarla oynanan seks oyunlarının insanları seks yaparken farklı ve heyecanlı seks yaşantılarına götürdüğünü görünce korkularım kocaman gülümsemelere yöneliyor.

Düşünsenize seks ile müntesip aklınıza gelebilecek herşeyi yapabilen ve hatta sizi yönlendiren aletleri. Bizi şaşırtan bu oyuncakların bize veremedikleri yalnızca şey kaldı o da önsezi. İşte burada partneriniz devreye giriyor. Unuttuğunuz, hiç bilmediğiniz veya daha önce hiç yaşamadığınız seks hayatınızdaki hazları, dokunuşları partneriniz ile alay malay size yardımcı olacak seks oyuncaklarını devreye sokuyorsunuz.

Seks oyuncakları farklı metodları, anlayışleyişleri, sizin ayyaşfedemediğiniz noktalara ulaşımı ile vücudunuzun eğlence haritasını çıkarmakta enikonu keskin ürünlerdir. Oyuncaklar ile ayyaşfettiğiniz noktalar veya hareketleri partnerinize bildirebilir ve partneriniz bunları isteyerek ve ona bakılırsa tutum ederek seks pozisyonları oluşturabilir. Bu da sizi daha pıtrak seks yapmaya ve partnerinizi arzulamaya itecektir.

Partneriniz sizin aklınızı okuyamaz. Bunu ondan bekleyerek seks hayatınızı orgazm olmadan sonlandırma rutinine bir son verin. Seks oyuncakları ile bedeninizi ayyaşfederek partnerinizi yönlendirmeniz bu anlayışin en kolaylık yolu. Antrparantez seks esnasında konuşmak çok önemli. Sakın komünikasyon kurmaktan ve lafşmaktan korkmayın ve utanmayın. Oyuncaklar ve iletişimle seks hayatınızı en mualla seviyelere çıkarmak sizin elinizde.

Düşünsenize rutin bir seks hayatının ne kadar rahatsız edici bulunduğunu. Lakin aranızda sizi yönlendirecek hazzınızı zirveye taşıyacak titreşimleri, ikinci bir penisi, veya bir penis benizüğünün penisinizi sıkarken tırı vırısoldurmak midein mideinizde tuttuğunuz canavarı uyandıran oyuncaklarla yaşanmış olan seks dakikaları ne kadarda cazibeli olurdu.

Cinsel haz ne yapmış olursanız kuruluşn seks oyuncakları olmadan doruğa ulaşamaz. Tek duvar tanımadan, sizi hazzın doruklarına çıkaracak ve farklı noktalarınızı münebbih seks oyuncakları daha yerinde seks yaşantısının vazgeçilmezleridir.

Sonuç olarak yerinde bir seksin sonu sarplü bir orgazm ile hatimelanır. Kendinizi ve partnerinizi ayyaşfettikten sonra seks hayatınızdaki sıklık ve her seferinde artı sonuç almış olduğunızda iyiki bu tasaryı okumuşum diyeceksiniz.

Erotik Giyim
Performans Geciktirici
Fetiş Ürünleri
http://www.mavierotikshop.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir