Paylaşımlı hosting adı da kullanılmaktadır, bu tür sistemlerde tenha bir takdimci üzerinde, sunucunun izole bant oylumluliği ve fiziksel gücüne bakılırsa bir tomar nüshada hosting çitndırılabilir, nutuk gelimi averaj bir sülale bilgisayarından oluşturulacak bir takdimci 100 tane linux hosting çitndırılabilirken markalı ve takdimci olarak üretilmiş özel makinalarda sitelerin ölçünlü ve şiddetli yoğunluklu olmadığını düşünürsek 1000’den bir tomar hosting hesabı açılabilir.

Co-Location / Sunucu Bulundurma
Bu hizmette hizmeti takdimci izole bant oylumluliği evet da gidiş geliş, şayet var ise canlılık ücreti şayet dileme ediliyorsa kurulum ücreti olarak temin edersiniz, kurulacak mukayyetm ve lisansların da ücretleri anlaşmaya ilişkilı olarak sizin mukabillamanız gereken ücretlerdir, bunun dışında fiziksel olarak sunucuyu çtuzakışır durumda veri centera doğrulama buyurmak durumundasınız.

Reseller / Bayi
Shared hosting / Müştereken sunucularda da bu hizmet sunulabilir, aslında aldığınız hosting paketi bayi paketi evet da reseller adı şeşnda bulunmakta ve yukarıda yazdığımız paylaşımlı hosting sunucularında kullanılmaktadır, burada tenha ayrım size ilgilendiren bir limit dahilinde bir den bir tomar hosting hesabını kendi panelinizden kendi kendinize hevesliabilmenizdir.

Dedicated Hosting / Kiralık Sunucu
Bu hizmette dileme ettiğiniz takdimci anlaşmanıza ilişkilı olarak sizin adınıza temin edilir, bazı firmalar bu hizmetin anlaşmasını akit bitiminde sunucunun size ilgilendiren olacağı tahüdünü verebilirler, normal şartlarda fiziksel makinanın averaj maliyetini ve buna ilişkilı olarak izole bant oylumluliği ve canlılık ücretini ayrıca ödersiniz.

Virtual Dedicated Hosting / Hayalî Kiralık Sunucu
Bu hizmette dileme ettiğiniz takdimci anlaşmanıza ilişkilı olarak sizin adınıza fiziksel bir takdimci üzerinden kaynak paylaşımı yöntemi ile esenlanmaktadır. Burada kullanacağınız kaynak CPU, RAM ve HDD olarak size berlitilmekte ve fiziksel takdimci üzerinden size ayrılmaktadır.

hosting

sanal sunucu

reseller

tema

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir