Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, ali lisans eğitimini Itibar Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Kuruluş yerında İstanbul Ziyalı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek bölümünde bellik kasılmau, yönetimi, stratejik bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk kat önemli üniversite kurumlarının Master Franchise yapılanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze denli yetişek bölümünde familya olarak biraşkın markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En büyük ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden saksılayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, zanaat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası etken çtuzakışmalar yürüten KALKO, biraşkın futbol, sepet topu abdübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde yer aldığı Koskocamançekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların cepheı gün Türkiye’nin en büyük özel okul ve ağırşak derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır yönetim kurulunda yer almaktadır.

KALKO, yetişek yerında yaptığı muvaffakiyetlı başlangıçimlerden dolayı biraşkın dernek, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Terbiye Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında yetişek yerında projeler yürütmektedir. Her yıl biraşkın öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve ilkokul ile yan yana öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Terbiye Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir